Автор: Савина Валериева
Снимка: Пламен Гутинов
Дисциплинарната комисия (ДК) към Българския футболен съюз (БФС) обяви глобите и наказанията след изиграването на двубоите от 20-ия кръг на Първа лига. Сериозни парични санкции са получили двата варненски тима.
Отборът на „Черно море“ е глобен с общо 1687,26 евро. 153,39 от тях са за нерегламентирано използване на димки. За възпламеняване на бомбички Дисциплинарната комисия наказва „Черно море“ с имуществена санкция в размер на 511,29 евро.
Най-висока е глобата за обидни и нецензурни скандирания -1022,58 евро.
Доста по-висока е санкцията на „соколите“, които са наказани с 5777,60 евро. 153,39 от тях са за нерегламентирано използване на димки. За възпламеняване на бомбички Дисциплинарната комисия наказва „Спартак“ с имуществена санкция в размер на 511,29 евро. Толкова е и глобата за хвърлени предмети на терена, довели до спиране на играта.
За изстреляни ракети санкцията е в размер на 2045.17 евро, а за хвърлени предмети, предпоставка за опасност за здравето на играчите – 1533.88 евро.
За обидни и нецензурни скандирания пък ДК глобява с 1022,58 евро.
Със спиране на състезателни права са наказани общо 30 футболисти от тимовете във висшия ни ешелон. Двама от тях са играчи на „Спартак“ – Мартин Георгиев и Максим Ковальов.