Изборите на 27 октомври т.г. отразиха важни тенденции за политическото бъдеще на Варна на национално и местно ниво. На парламентарния вот ГЕРБ излезе първа с над 26% от гласовете, значително изпреварвайки ПП-ДБ и „Възраждане“. Въпреки успеха си в парламентарната надпревара ГЕРБ не успя да се наложи на местните избори за кметове на районите „Одесос“ и „Приморски“, където ПП-ДБ спечели с над 1500 гласа преднина за своите кандидати. Това разделение подчертава разликата в политическите нагласи на избирателите на местно и национално ниво, както и предпочитанието на гражданите за нови лица и подходи в управлението на Варна.
По време на предизборната кампания новите районни кметове на ПП-ДБ във Варна се ангажираха с прозрачност и диалог с гражданите и бизнеса, провеждайки редица срещи както с неправителствени организации, така и с представители на местния бизнес и обществеността. Тази активност и готовност за отворен диалог привлякоха доверието на варненци и допринесоха за спечелването на кметските постове в двата района. Избирателите дадоха своя вот за нови идеи, базирани на разбиране на проблемите и нуждите на жителите, с надежда за управление, което да е съвместно, прозрачно и ефективно.
Сега остава новите кметове да изпълнят обещанията си и да докажат, че новият подход може да донесе реална промяна. Варненци очакват политика, която да постави интересите на общността на първо място и да даде тласък на развитието на градските райони.