Смесени отбори от родители и техните деца участваха в атрактивни и забавни щафетни бягания. Отборите бяха разделени по възрастовите групи на малките състезатели. Доброто настроение и желанието за колективно спортуване на открито доведоха десетки участници на събитието.
Инициативата „Спортувай и се храни здравословно“ се провежда за втора поредна година. „Много деца са пристрастени към социалните мрежи и телефоните, дори към храната. Това е един начин да покажем, че има и друга алтернатива, която те могат да използват.“, сподели организаторът на събитието Димитър Янакиев от спортен клуб „Тангра“. „Искам да помогна повече деца да се запалят и да спортуват с родителите си“, допълни още Янакиев.
Снимки: Теодора Михайлова