Автор: Савина Валериева
Снимка: архив
От месец август миналата година до момента в район „Приморски“ са реализирани конкретни мерки за подобряване на градската среда, включително и за осигуряване на повече места за паркиране. Обновена е настилка и пътна инфраструктура, обособени са и приблизително 170 нови паркоместа на ключови локации в района.
Припомняме, че в края на 2025г. бяха изградени две пешеходни алеи, находящи се северно от бл. 29, 31 и 33 на ул. „Д-р Иван Басанович“, които осигуряват по-добра достъпност и безопасност за жителите. Осигурени бяха и приблизително 50 нови паркоместа.
От район „Приморски“ съобщиха, че в локалното платно на бул. „Княз Борис I“, продължава да се извършва рехабилитация на пътната настилка, предвижда се и полагане на нови асфалтови настилки с площ около 900 кв. м., с цел увеличение броя на паркоместата с около 30 нови.
Планирано е озеленяване на прилежащите пространства, включващо засаждане на храстовидна растителност и премахване на сухи и опасни клони в обхвата на новообразуваните паркоместа.
Паралелно, в участъка северно от бл. 16 на ул. „Карамфил“ се подобряват улични настилки и се обособяват около 90 нови паркоместа.