Автор и снимки: Савина Валериева
Ученическа олимпиада по лека атлетика по повод „Деня на детето“ се проведе във Варна. Спортният празник се проведе на стадион „Младост“, а организатор на състезанието бе СКЛА „Тангра“, съвместно с Община Варна.
Сред състезателите бяха бегачи от Варна и различни градове от страната. Участниците се включиха в различни дисциплини като бягане на 60 м, 100 м, 200 м, 400 м, 600 м, 800 м и тласкане на гюле, разделени по възрастови групи.
“Опитахме се да направим един малък празник за децата като съчетаем 31-ви май и 1-ви юни. Надявам се всички да са си тръгнали заредени и мотивирани за успех”, каза организаторът на спортното мероприятие Димитър Янакиев.
Победителите получиха грамоти и медали, а организаторите бяха подготвили и много награди и изненади.