Автор и снимки: Хари Касабов

В закритата лекоатлетическа писта „Локомотив“ във Варна днес се състоя среща между директора на Общинското предприятие „Спорт за всички“ Юрджан Ахмед, управителя на „ПолиЙорд“ ЕООД Йордан Йорданов и представители на спортните клубове „Супер спорт“, „Евър“, „Виктория“, „Тангра“ и „Боил“, които ползват тази база.
Това се наложи, след като стана ясно, че в края на август или началото на септември трябва да започне ремонт на залата, който да завърши на 31 май 2026 г. Финансово той ще се осигурява основно от европейски програми, но и от бюджета на община Варна. Освен зала „Локомотив“ се предвижда възстановяване на съседната зала за баскетбол и хандбал „Димитър Нушев“ и зала „Простор“.
Спортните клубове са притеснени, че ще се наруши подготовката на близо 600-те деца, които се подготвят в техните отбори.
В началото г-н Йорданов обясни точно какви ремонти ще бъдат извършат. Стана ясно, че обследването на сградата е направено преди две години и половина, като са заложени конкретните ремонти. Според строителния специалист, още тогава част от тях не са били добре обмислени, но вече е късно за генерални промени. Все пак стана ясно, че Управляващият орган на европрограмата, по която ще се извършат ремонтите, вероятно ще допусне да се направят леки промени по искане на спортните клубове. Още повече, че когато сградата е била обследвана, никой не се е допитал до тях какво точно трябва да се ремонтира. Според г-н Ахмед общината би съдействала с искането за леки промени във вече одобрения план. Основните претенции на спортните ръководители бяха за направа по още една тоалетна в женската и мъжката съблекални.
Представителите на клубовете поискаха от строителя така да организира своята работа, че да може залата да се ползва за тренировки през зимните месеци, когато има и доста състезания. Г-н Йорданов се ангажира вътрешните ремонти на залата да приключат до края на декември т.г., а след това да се направят външните. Проблемът обаче е, че тогава базата ще се води строителна площадка и не би трябвало да се допускат външни лица в нея. Г-н Ахмед заяви, че ще поиска становище от правния отдел на общината, за да се види какви варианти има, за да може състезателите все пак да тренират след Нова година в залата.
От клубовете заявиха, че ако наистина започнат тренировки според обещанията на строителя, тях това ги удовлетворява.

Етикети: ,

Писането на кирилица е силно препоръчително. Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите и мненията, изказани в тях. Запазваме си правото да изтриваме коментари, които съдържат нецензурни думи, изрази и фрази, които представляват явна или скрита реклама, също така тези които преценим за неподходящи по някаква друга причина. Моля, обърнете внимание, че коментарите не са начин за връзка с нашия сайт. В случай, че искате да се свържете с нас, моля ползвайте секция Контакти.

Проф. Андрияна Андреева представи своята втора стихосбирка „Копнеж за светлина“

България завоюва общо осем медала в Европейското по художествена гимнастика

Paint & Wine: Пролетно издание

Варненското Черноморие е с отлично качество на морската вода

Набират кандидати за “Младежка доброволческа служба”

Колко струва удобството на плажа?

„КУБ“: Ремонтът на две варненски улици е платен от компанията, а не от общината

Отложиха извънредното събрание на Асоциация по ВиК Варна

Какви помощи за бежанци продължават да действат във Варна през 2026 г.?

Силвия Йонкова – варненката, която възражда занаята книговезане

Сайтът използва бисквитки, част от които са от съществено значение за неговата функционалност, a други са за подобряване на практическата работа на потребителите. За да продължите да използвате сайта, трябва да приемете използването им. Можете да се запознаете с нашите Общи условия и Политика за поверителност.