Автор: Савина Валериева
Снимка: ХК „Локомотив“ (Варна)
Отборът на хандбален клуб „Локомотив“ спечели финалния турнир на Купата на България при юношите до 14г. Срещите се играха в спортната зала на „Първа Езикова Гимназия“ в морската столица.
Отборът от Варна остана непобеден в първия ден и спечели групата си след победа над „Чардафон“ (Габрово) с 20:14 и равенство с тима на „Спортист-Кремиковци“- 21:21.
В другата група първи бе „Интер“ (Благоевград), а „Етър“ зае второто място, което го изпрати на полуфинал срещу домакините.
„Железничарите“ се наложиха над „болярите“ с 21:18 и си осигуриха финал срещу „Интер“. Във финалната среща варненци бяха безкомпромисни и вдигнаха трофея след успех с 19:11.
Индивидуалната награда за най-полезен състезател заслужено отиде при Симеон Василев.