Граждани във Варна спасиха коте след отказ на институции

Автор: Аника Колева
Снимкa: Ники Добрев – Фейсбук

Варненски граждани проявиха изключителна упоритост и човещина, след като успяха сами да извадят паднало коте от отводнителна тръба в ж.к. „Възраждане“. Спасителната акция продължи около шест часа вечерта на 26 август, след като в продължение на три дни подадените сигнали към 112, Община Варна и РСПБЗН-Варна не довели до никакви действия.

По данни на очевидци, жителите на блок 45 многократно сигнализирали за случая, но получили откази с аргумента, че това не е работа на пожарната служба, а на общината. Вместо реакция, хората на място били принудени сами да предприемат действия.

Младите мъже, включили се в спасителната операция, изкопали дупка с размери около 1,5 на 1,5 м и дълбочина близо 2 м, за да достигнат до тръбата. След часове усилия котето било извадено живо и върнато при майка си.

На място е пристигнал единствено патрул на Трето РПУ, който по техни думи трябвало да провери дали не се извършва престъпление. Случаят предизвика обществено възмущение заради отказа на институциите да реагират на сигнал за живот в беда. Граждани вече заявиха, че ще подадат официални жалби срещу служителите, които са отказали съдействие.

Етикети: ,

Писането на кирилица е силно препоръчително. Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите и мненията, изказани в тях. Запазваме си правото да изтриваме коментари, които съдържат нецензурни думи, изрази и фрази, които представляват явна или скрита реклама, също така тези които преценим за неподходящи по някаква друга причина. Моля, обърнете внимание, че коментарите не са начин за връзка с нашия сайт. В случай, че искате да се свържете с нас, моля ползвайте секция Контакти.

Проф. Андрияна Андреева представи своята втора стихосбирка „Копнеж за светлина“

България завоюва общо осем медала в Европейското по художествена гимнастика

Началният учител трябва да има безгранично търпение!

Строежите на КУБ са незаконни, потвърди кметът Благомир Коцев

Раннохристиянската базилика в центъра тъне в боклуци и е опасна за посетители

Дупките в район „Аспарухово“

Дупките в район “Владислав Варненчик” Втора част

Дупките в район “Владислав Варненчик”

Дупките в район “Приморски” Втора част

Дупките в район “Приморски” Част 1

Сайтът използва бисквитки, част от които са от съществено значение за неговата функционалност, a други са за подобряване на практическата работа на потребителите. За да продължите да използвате сайта, трябва да приемете използването им. Можете да се запознаете с нашите Общи условия и Политика за поверителност.