Автор: Савина Валериева
Снимка: Интернет

България ще бъде домакин на двубоите от Група В и 1/8-финалите и 1/4-финалите на Европейското първенство по волейбол за мъже през 2026 година. Шампионатът ще се проведе между 10 и 27 септември в Италия, България, Финландия и Румъния.

Любопитен факт е, че страната ни ще домакинства на Европейско по волейбол за мъже за пети път. Столицата ще бъде арената, която ще посрещне трикольорите и техните съперници от Група В – Северна Македония, Полша, Украйна, Португалия и Израел.

Припомняме, че първоначално президентът на Българската федерация по волейбол – Любо Ганев заяви, че най-логично е България да играе срещу лидера в световната ранглиста Полша в последния си двубой от груповата фаза. От Полша също дойде потвърждение за това.

Официалната програма, която трябва да е изготвена от селекционера на България Джанлоренцо Бленджини, ще бъде обявена на 7 ноември, когато ще бъдат и пуснати в продажба и билетите за Евроволей 2026.

Етикети: ,

Писането на кирилица е силно препоръчително. Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите и мненията, изказани в тях. Запазваме си правото да изтриваме коментари, които съдържат нецензурни думи, изрази и фрази, които представляват явна или скрита реклама, също така тези които преценим за неподходящи по някаква друга причина. Моля, обърнете внимание, че коментарите не са начин за връзка с нашия сайт. В случай, че искате да се свържете с нас, моля ползвайте секция Контакти.

Проверяват търговски обекти за завишени цени преди Великден

Проф. Андрияна Андреева представи своята втора стихосбирка „Копнеж за светлина“

Началният учител трябва да има безгранично търпение!

Организират приключение сред природата – “Трейл Тайнствените Катакомби”

Маргарита Буторина от КХГ “Грация” блести на ДП за ДСВ “А” категория

Тенисът продължава да доминира

В истински спортен празник се превърна Ученическата олимпиада във Варна

България завоюва общо осем медала в Европейското по художествена гимнастика

Откриха Европейското първенство по художествена гимнастика с впечатляваща церемония

България с първа отборна титла при девойките на Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна

Сайтът използва бисквитки, част от които са от съществено значение за неговата функционалност, a други са за подобряване на практическата работа на потребителите. За да продължите да използвате сайта, трябва да приемете използването им. Можете да се запознаете с нашите Общи условия и Политика за поверителност.