Автор и снимки: Савина Валериева
Поредна благотворителна инициатива се проведе във Варна. В нея се включиха ученици от 1 до 7 клас от училище СУ „Климент Охридски“.
Цялата организация на събитието е отнела около месец. Децата са изработили общо над 200 картини, а посетителите могат да закупят срещу дарение.
Повече за идеята на кампанията разказа учителят по изобразително изкуство Мария Ангелова:
„С тази инициатива искам да ги науча да вярват в доброто и че всяка подадена ръка е мил жест, който се връща.“
Всички събрани средства ще бъдат предоставени на благотворителната организация „Аз Вярвам и Помагам“ за закупуването и даряването на детски линейки, кувьози, мобилни пунктове за кръводаряване и медицинска апаратура в помощ на хора от цяла България.
„Това, което ще направят децата от СУ „Климент Охридски“ е да ни подкрепят да продължим да купуваме тези апаратури и мобилни пунктове за кръводаряване в помощ на цяла България“, каза Владислав Николов, създателят на благотворителната кампания „Аз вярвам и помагам“.