Автор: Савина Валериева
Снимки: Димитър Георгиев
България спечели общо осем медала от Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна. Грациите ни завоюваха четири златни и четири сребърни отличия.
Със златните медали гимнастичките ни се окичиха в отборната надпревара както при жените, така и при девойките. В индивидуалната надпревара Стилияна Николова взе златото на финала на бухалки, а Сияна Алекова на обръч при девойките.
Стилияна Николова грабна сребърни медали и в многобоя, на финалите на топка и на лента. При девойките Деа Емилова се класира втора на финала на бухалки.
Следващото предизвикателство пред българските гимнастички е Световното първенство през месец август. То ще се проведе в германския град Франкфурт.